Fahrettin Koca'ya tepki: Sihir haramdır

Milli Gazete Editörü Gökçen Göksal, canlı yayında dün ilk kez vakaların açıklanmasına ilişkin Fahrettin Koca'ya tepki gösterdi. Göksal, sayıların gizlenmesini sihire benzeterek "İslâm'da sihir haramdır. Hakikati örtmenin vebali vardır" dedi.

Milli Gazete Editörü Gökçen Göksal, TV5’te canlı yayına katıldı. Hasan Basri Akdemir ve Mustafa Deniz’in sunduğu 4. Güç programına konuk olan Göksal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün, mart ayından bu yana ilk kez vaka sayısını açıklamasına tepki gösterdi.

Kur’an’dan örnek veren Göksal, “İslâm’da sihir haramdır. Hakikati perdelediği için haramdır. Hakikatı perdeledikten sonra bu işin bir de vebali var” ifadelerini kullandı.

Göksal şu ifadelerle devam etti:

Sihir niye yapılmaz? Niye o işlerle uğraşılmaz? Çünkü sihir, hakikati gölgelemek için yapılır. Hakikati gölgelemektir. İnsanlık tarihine baktığımız zaman ontolojik olarak hepimiz bir hakikat arayışındayız. Eğer siz sihirle, abra kadabrayla hakikati gölgelerseniz, hakikati ortadan kaldırırsanız, insanların hakikate ulaşmasını engellerseniz, işte buradaki durum; abra kadabra olur.

Gündem