Esnaf dertli: Adımımı atıyorum devlet, ‘Dur dur dur, bana da ver’ diyor - ÖZEL

Halk TV mikrofonuna konuşan kırtasiyeci esnafı, dert yandı. Esnaf, "Adımımı atıyorum devlet, ‘Dur dur dur, bana da ver’ diyor. Ben bu hükûmetin çoğu işini beğeniyorum ama Tayyip Erdoğan bir tek ekonomiyi düzeltemedi" diye konuştu.

Muhabir: Erdinç Yılmaz
Kameraman: Can Yıldız

Ertelemeli krediler, vergiler ve SGK ödemeleri esnafın kapısına dayandı. Korkulu ayları gelen esnaf kara kara düşünüyor.

Halk TV, esnafın nabzını tutmak için Bakırköy sokaklarında yurttaşlara mikrofon uzattı. Bakırköy’de kırtasiyecilik yapan bir esnaf, Halk TV mikrofonuna serzenişte bulundu.

Dertli esnaf, “Daha dükkanın kapısını açıyorum mülk sahibi kira diyor, adımımı atıyorum devlet, ‘Dur dur dur, bana da ver’ diyor. Ben bu hükûmetin çoğu işini beğeniyorum ama Tayyip Erdoğan bir tek ekonomiyi düzeltemedi. Yollar, köprüler, havaalanları… Para kazanamadıktan sonra neye yarar” diye konuştu.

"Esnafı el birliğiyle bitirdiler"

Esnaf, 36 yıldır çalıştığını belirterek “Bir ev belki aldım belki alamadım. Amerika’da Almanya’da çalışsam acaba nelerim vardı? Pazar günleri, bayramları dahil çalıştım. Maalesef Türkiye ekonomik yönde yok. Küçük esnaf bitti. Özal’ın dediği gibi ‘Zamanı gelecek esnaf bitecek’… El birliğiyle bitirdiler” ifadelerini kullandı.