Eski Nissan CEO'su Carlos Ghosn'un kaçırılması davasında karar çıktı

Eski Nissan CEO'su Carlos Ghosn'un kaçırılması davasında karar çıktı

Eski Nissan Üst Yöneticisi (CEO) Lübnan asıllı Carlos Ghosn'un, ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan Lübnan'a İstanbul üzerinden kaçmasına ilişkin davada, bir şirket yöneticisi ve iki pilota "göçmen kaçakçılığı"ndan ayrı ayrı 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

Japonya'da ev hapsinde tutulan eski Nissan CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Lübnan Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin 7 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

Mahkeme, şirket yöneticisi Okan Kösemen ile pilotlar Bahri Kutlu Sömek ve Noyan Pasin'i "göçmen kaçakçılığı" suçundan ayrı ayrı 4 yıl 2 ay hapis ve 31 bin 40'ar lira adli para cezasına çarptırdı. Diğer pilot olan 2 sanık ve 1 hostesin beraatine karar verilirken, 1 hostes sanık hakkındaki davanın düşürülmesine hükmedildi.

Bakırköy 17. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar özel bir jet şirketinin ticaret müdürü Okan Kösemen ile pilotlar Noyan Pasin, Özgü Bilge Bayram, Bahri Kutlu Sömek,Serhat Kahvecioğlu ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme özel bir jet şirketinin yöneticisi sanık Okan Kösemen ve pilot sanıklar Bahri Kutlu Sömek ile Noyan Pasin'in "göçmen kaçakçılığı" suçundan ayrı ayrı 4 yıl 2 ay hapis ve 31 bin 40'ar lira adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Pilot sanıklar Özgü Bilge Bayram ve Serhat Kahvecioğlu'nun aynı suçtan beraatine karar veren mahkeme, hostes sanık Nesrin Altunalan'ın da beraatine karar verdi. Ayrıca mahkeme hostes sanık Serpil Kuyumcu'nun da beraatine hükmetti.