Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan 'imam hatip' eleştirisi

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan 'imam hatip' eleştirisi

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, imam hatip liselerinin 20 sene öncesine kıyasla eğitim kalitesinde ciddi bir düşüş olduğunu ifade etti.

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cihannüma Derneği’nin çevrimiçi etkinliğinde konuştu. Öğretmen eğitiminin niteliğinin artırılması gerektiğini söyleyen Avcı, imam hatiplerle ilgili olarak da eleştiri getirdi.

Avcı, imam hatiplerin eğitim kalitesinin düştüğünü ifade ederek, “Kafka’nın çok güzel bir sözü var; su yayıldıkça sığlaşır” dedi.

Bundan 20 yıl önceki imam hatiplerle bugünküler arasında eğitim kalitesi bakımından çok büyük farklar olduğunu söyleyen Avcı şu ifadeleri kullandı:

Bugün aramızda o mekteplerde okumuş arkadaşlar var, mukayeseyi yapabilirler. Bundan 20 sene önceki imam hatip okullarıyla, bugünkü imam hatip okulları arasında bütün teknik imkanlara rağmen, eğitim kalitesi bakımında kabili kıyas olmadığını işin içinde olan arkadaşlar söylüyorlar. Orada ciddi derlenip, toparlanmaya ihtiyaç olduğu görülüyor. Tıpkı Anadolu ve teknik liselerde olduğu gibi.” 

Gündem