Esenyurt’ta bir binada patlama: Yaralılar var

Esenyurt’ta bir binada patlama: Yaralılar var

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede bulunan 22 katlı binanın 9’uncu katında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından yangın çıktı. Dairede bulunan 5 kişi yaralandı.

Olay gece 00.00 sularında meydana geldi. Esenyurt ilçesine bağlı Yeşilkent mahallesindeki 2011 Sokak’ta bulunan 22 katlı binada henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama gerçekleşti. Patlama, yangına sebebiyet verdi. Büyük bir gürültüyle uyanan bina sakinleri polis, itfaiye ve sağlık ekiplerini aradı.

Olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri yangına müdahalede bulundu. Park hâlinde duran iki aracın zarar gördüğü tespit edildi.

Dairede bulunan beş kişiden biri, vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralandı. Birinci derece yanıkları bulunan vatandaşın haricinde, dairede yaşayan dört kişi daha hafif şekilde yaralandı.

İtfaiye ekipleri çalışmalarını sürdürürken, olay yerine gelen ekipler herhangi bir olumsuzluğa karşı doğalgazı kestikleri öğrenildi. Polis ekipleri de patlama meydana gelen daire de ve binada detaylı olay yeri çalışması yaptı. İtfaiye ekiplerinin çalışmasının ardından ekiplerin doğalgazı açtığı öğrenildi. İlk belirlemelere göre doğalgaz kaynaklı olduğu iddia edilen patlamanın kesin nedeni için soruşturma sürüyor.