"Ersin Düzen TFF'den de maaş alıyor"

"Ersin Düzen TFF'den de maaş alıyor"

Ersin Düzen'in TRT'den 400 bin lira maaş aldığı Fatih Altaylı ve CHP'li Attila Sertel tarafından duyrulmuştu. Düzen'in TFF'den de maaş aldığı iddia edildi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, TRT'de spor programı sunan Ersin Düzen'in Türkiye Futbol Federasyonu'ndan da maaş aldığını açıkladı. TFF iddiasını Fatih Altaylı gündeme getirmişti. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın canlı yayında açıkladığı TRT spor spikeri Ersin Düzen’in maaşını CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel Twitter hesabından belgeyle kanıtladı. 

Gazeteci Barış Yarkadaş ise TRT spikeri Ersin Düzen'in TFF'den de maaş aldığını duyurdu. Yarkadaş, Düzen'in TFF'deki görevinin ise "danışmanlık" olduğunu belirtti. 

Yarkadaş'ın paylaşımları şöyle:


Tuz koktu... TRT'de spor programı sunan Ersin Düzen, kurumdan aldığı astronomik rakamlara rağmen, "ilginç" bir iş daha yapıyor. Spor camiasının bildiği ama konuşmadığı "görev"ini de ben yazayım: Ersin Düzen, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu'na "Danışmanlık" yapıyor.

TRT'de sunucu olmasına rağmen TFF'den de maaş aldığı söylenen Ersin Düzen'in yaptığı etik dışı... Keza TFF de etik olmayan bu duruma çanak tutuyor. Ersin Düzen'in TFF'deki görevi ise ilginç: Başkan Nihat Özdemir ve Genel Sekreter Kadir Kardaş'a TVlerde konuşulanları anlatmak. 

Biliyorsunuz, TFF'nin 80 milyon dolar zarara uğratıldığı medyanın sınırlı bir kısmında yer aldı. Peki bu konu TRT'de ele alınabildi mi? Tabii ki hayır! Hem TRT'de program sunan hem de TFF'ye 'danışmanlık' yapan Düzen bu konuya yaklaşamadı bile! İşte çürümenin fotoğrafı budur.

Tabii TFF'nin sponsorlu araçlarına binmeye başlarsan, TFF hakkında söyleyecek sözü olamaz Ersin Düzen'in... Bu twitimden sonra kendisini TFF'den ya da TRT'den istifaya davet ediyorum. TFF yönetimi de açıklama yapmalı ve bu rezalete son vermelidir.

Bir görev de spor medyasına düşüyor. Spor medyası da bu konunun üzerine gitmelidir. Aslında TFF - AKP ilişkilerinin geldiği nokta, Rıdvan Dilmen'in açıklamaları ve o alandaki çürüme derin bir araştırma konusu. Ancak, ticari ilişkiler o denli içiçe geçmiş ki; birçok gazete gerçeğe yaklaşamıyor bile... 

237729-622x209.jpg237730-612x530.jpg

Ne olmuştu? 

Fatih Altaylı, canlı yayında TRT Spor Spikeri Ersin Düzen’in TRT’den 400 bin TL TFF’den ise 100 bin TL maaş aldığını iddia etmişti. Ersin Düzen ise Altaylı’ya, "Yeter artık! İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek. Eğer ispatlayamazsan sen ne yapacaksın?" sözleriyle cevap vermişti.