Erkan Mumcu'nun Haber Global'de katıldığı programın kayıtları silindi

Erkan Mumcu'nun Haber Global'de katıldığı programın kayıtları silindi

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, katıldığı program kayıtlarının silindiğini duyurdu.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Haber Global'de Jülide Ateş'in konuğu olmuştu.

Mumcu, Twitter hesabından programın sunucusu Jülide Ateş ve yapımcılarına çağrıda bulunarak, "Program niçin YouTube dan ve tüm diğer mecralardan kaldırıldı? 40 sorunuza pas geçmeden yanıt verdim. 1 soruya da lütfen siz yanıt verir misiniz?" dedi.

1601277716032-vbcvbcvb.jpg

Mumcu dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu 

Mumcu, 2007'de Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül değil, Vecdi Gönül olduğunu iddia etti. 

Jülide Ateş'in "Erdoğan 2007'de neden cumhurbaşkanı adayı olmadı?" sorusuna Erkan Mumcu şöyle yanıt vermişti:

"Olmak istemedi ya da olmadı. Kafasındaki aday başka birisiydi bunu biliyorum. Fakat bunları açıklayıp açıklamamak kendi takdirinde olan bir şeydir. Ben 2005 yılında kendisine bir mektup yazdım. Vecdi Gönül konusunda güçlü bir mutakabatı olduğuna dair, güçlü bir haber kaynağıma dayanarak söyleyebilirim. 2005 yılında kendisine ben mektup yazdım, aynı mektubu Hürriyet Gazetesi’ne verdim. 2005 yılı temmuz ayı Mumcu’dan Başbakana mektup diye ararsa insanlar, o mektubu okuduklarında 2007’de Türkiyenin başın gelecebilecekler konusunda nasıl bir öngörü ortaya koyduğumu ve neyi çözüm olarak önerdiğimi göreceklerdir."