Erkan Baş: Seçimi kazanabileceği koşulları oluşturup baskın seçime gitmek istiyorlar

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Böbreğini satılığa çıkaran yurttaşı anlatan Baş, "Devletin hiçbir yetkili kurumu 'Burada ne oluyor' diye sormuyor" dedi. Baş, ayrıca derhal erken seçime gitmesi gerektiğini de söyledi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Halk TV'de Özlem Gürses'in sunduğu 20. Saat programına konuk oldu. Baş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu programda sosyal medya üzerinden borçlarını ödemek için böbreğini satılığa çıkardığı iddia edilen bir yurttaşı anlattı.

TİP olarak kendisine ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Baş, "Bir tane devletin yetkili organı ‘Ya vatandaş böbreğini satıyor, ne oluyor burada’ diye sormuyor. Devletin yapması gerekeni Haluk Levent yapıyor. AHBAP ulaşmış bilgisi verildi bize. Haluk Levent olmasa kimse ilgilenmeyecek bu insanla" diye konuştu.

"İktidar, seçimi kazanabileceği koşulları oluşturup baskın seçime gitmek istiyor"

Erkan Baş, sosyal medya yasakları ve yeni seçim kanunu çalışmalarıyla ilgili de hem iktidara hem muhalefete tepki gösterdi.

Baş, iktidarın bugün seçim olsa kaybedeceğini ve bu yüzden de oyunun kurallarını kendine göre değiştirmeye çalıştığını öne sürerek "Türkiye’nin bu iktidar tarafından yönetildiği her gün zarar. Türkiye derhal yarın seçim kararı almalı. Şu an seçimden korkuyor çünkü kaybedeceğini biliyor İktidar, kazanabileceği koşulları yarattıktan sonra hemen bir baskın seçime gidecek. Seçim kanununda değişiklik yapacak, sosyal medyada denetimi sağlayacak. Kazanabileceği koşulların oluştuğuna inandığında da seçime gidecek. Bizim muhalefete çağrımız şu; iktidarın bu oyununu bozmamız lazım. Onun kazanabileceği tüm koşullar sağlandığında bu oyunu oynamak kabul edilebilir bir şey değil."  ifadelerini kullandı.