Erdoğan'ın 'takoz' ifadesine CHP'den yanıt: Takoz varsa o da AKP'dir

Erdoğan'ın 'takoz' ifadesine CHP'den yanıt: Takoz varsa o da AKP'dir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "80 senedir Türkiye'nin başına musallat olan takoz muhalefetle mücadele ettik" sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "80 senedir Türkiye'nin başına musallat olan takoz muhalefetle mücadele ettik" sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç yanıt verdi. Öztunç, "Cumhurbaşkanı hala iklim krizinin farkında değil. Çıkıyor, muhalefeti ‘takoz’ olmakla suçluyor. Asıl iklim kriziyle mücadelede takoz varsa o da AK Parti’dir, AK Parti hükümetidir. Temiz havadan bahsediyor, kömürlü termik santral açıyor. Kömürlü termik santralin temiz havası olur mu? Bu nasıl bir çelişkidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Manisa'daki enerji projeleri açılışında yaptığı konuşmada, "80 senedir Türkiye'nin başına musallat olan takoz muhalefetle de mücadele ettik" ifadesine CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç yanıt verdi.  Öztunç, "Cumhurbaşkanı hala iklim krizinin farkında değil. Çıkıyor, muhalefeti ‘takoz’ olmakla suçluyor. Asıl iklim kriziyle mücadelede takoz varsa o da AK Parti’dir, AK Parti hükümetidir. Temiz havadan bahsediyor, kömürlü termik santral açıyor. Kömürlü termik santralin temiz havası olur mu? Bu nasıl bir çelişkidir" diye konuştu. 

"Takoz varsa AKP hükümetidir"

Erdoğan'ın CHP'ye yönelttiği 'Takoz' ifadesine yanıt veren Öztunç şunları söyledi: 

“Eğer bir takoz varsa AK Parti hükümetidir. İklim kriziyle mücadele önemli. Koronavirüs salgının yaşıyoruz, su sıkıntısı var, bunların temel sebebi iklim krizi. Cumhurbaşkanı, dünya iklim kriziyle uğraşırken hala termik santraller, eski teknolojiye dayalı santraller açıyor. Yerli ve milli olmaktan söz ediyorlar, kömür ithalatıyla enerji üreteceklerini söylüyorlar. Çelişki var. Termik santralin temiz havası olmaz, çevreyi kirletir.”

Gündem