Erdoğan'ın kameralardan uzak gizli ziyaretinin detayları ortaya çıktı

Erdoğan'ın kameralardan uzak gizli ziyaretinin detayları ortaya çıktı
Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Nedim Urhan ile görüştüğünü yazmıştı. Selvi detayları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asıltürk'ten başladığı ziyaretlerine devam etmiş ve cumartesi günü Nedim Urhan'ı ziyaret etmişti. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında kameralardan uzak ziyaretin detaylarını yazdı. 

Selvi şöyle yazdı:

"Erdoğan’ın Nedim Urhan hocaefendiyi ziyaretine dönecek olursak... Erdoğan, Türkiye’deki en değerli el yazması Kuran-ı Kerimler arasında bulunan Şeyh Hamdullah’ın 500 yıl önce yazdığı Mushaf-ı Şerif’in tıpkı basımı olan Kuran-ı Kerim’i hediye etmiş.

Nedim Urhan hocaefendinin misafirlerine Türk kahvesi ikram etme gibi bir geleneği varmış. Erdoğan bunu bildiği için olsa gerek, “Ne içersiniz?” diye sorulduğunda “Kırk yıl hatırı olur. Kahve içelim” demiş. Cumhurbaşkanı sade kahve içiyormuş. 1 saat süren sohbet sırasında Erdoğan, hocaefendinin sağlık sorunuyla yakından ilgilenmiş. Özel doktoruna talimatlar vermiş.

Mehmet Urhan hocaefendi kendisini temel İslami ilimlerde talebe yetiştirmeye adamış. Milli Görüş üzerinde de ciddi bir ağırlığı olduğu söyleniyor. Oğuzhan Asiltürk ve Temel Karamollaoğlu zaman zaman kendisini ziyaret ediyorlarmış."

Etiketler :