Erdoğan, Türkiye'ye aşı gönderen tek firmanın Fransız olduğunu unuttu mu?

Erdoğan, Türkiye'ye aşı gönderen tek firmanın Fransız olduğunu unuttu mu?

CHP'li Murat Emir, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarını boykot çağrısı yapmasının ardından bir açıklama yaptı. Emir, "Ya Türkiye'ye grip aşısı gönderen tek firmanın Fransız olduğunu bilmiyor ya da aşısını olmuş, kafası rahat" dedi.

CHP'li Murat Emir, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarını boykot etme çağrısı yaptığı konuşmanın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Emir, Türkiye'ye grip aşısı gönderen tek firmanın Fransız olduğunu hatırlattı.

Emir şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanı "Fransız mallarını asla satın almayın" demiş. Ya Türkiye'ye grip aşısı gönderen tek firmanın Fransız olduğunu bilmiyor ya da aşısını olmuş kafası rahat"

Grip aşıları hangi firmadan alındı?

Dün sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız mallarını boykot etme çağrısı geniş yer buldu. Birçok kişi boykotu desteklerken, birçok kişi de bunun mümkün olmadığını söyledi. Son günlerin en tartışmalı konularından grip aşısı da Erdoğan'ın açıklama yapmasından hemen sonra konuşulmaya başlandı. Zira 1,3 milyon doz grip aşısı Sanofi Pasteur adlı Fransız firmadan alındı. Bunun üzerine sosyal medyada birçok kullanıcı "Grip aşıları da alınmayacak mı?" diye sordu.