Erdoğan: Şuşa'nın kurtarılması kalan kısmın da özgürlüğe kavuşacağının işareti

Erdoğan: Şuşa'nın kurtarılması kalan kısmın da özgürlüğe kavuşacağının işareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli il kongresinde konuştu. Azerbaycan'ın Şuşa'yı kurtarmasını tebrik eden Erdoğan, Kocaeli'ye yapılan yatırımlardan da söz etti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de partisinin il kongresinde konuştu.

Erdoğan konuşmasına, Azerbaycan’ın Şuşa’yı kurtarmasını tebrik ederek başladı. "Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci bizim de sevincimizdir" diyen Erdoğan, Şuşa’nın kurtuluşunu işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun işareti olarak değerlendirdi. 

Kafa karıştıran sözler

Erdoğan Kocaeli'ye AKP döneminde yapılan yatırımlardan bahsederken kafa karışıklığı yaratan da bir söz sarf etti. Sözlerine "Bakın burası çok önemli" diye başlayan Erdoğan, "Kocaeli'ne son 18 yılda eski rakamla 30 katrilyon, bugünkü rakamla 18 milyar tutarında yatırım yaptık" ifadelerini kullandı.

Eski parayla 30 katrilyon bugünkü parayla 18 değil, 30 milyar lira ediyor. Konuşmasında bu ifadeyi düzeltmeyince Kocaeli'ne yapılan yatırımın 18 mi yoksa 30 milyar mı olduğu sorusu da yanıtsız kaldı.

Bayrak krizi

Kongre öncesi salonda ‘bayrak’ krizi yaşandı. AKP Kocaeli İl Teşkilatı, kongre hazırlığı esnasında davetlilerin oturduğu sandalyelere parti bayrakları asmak istedi. Ancak bir sandalyeye Ali Babacan’ın Genel Başkanı olduğu DEVA Partisi’nin bayrağı asıldı. Hatayı fark eden yetkililer duruma ivedilikle müdahale etti ve bayrağı kaldırdı. Yapılan açıklamada sorumlu olarak bayrağı üreten ve dağıtan firma gösterildi.

bayrak.jpg

Etiketler :