"Erdoğan, Bilim Kurulu ve Koca'ya üstü kapalı 'Daha fazla uzatmayın' mesajı veriyor"

"Erdoğan, Bilim Kurulu ve Koca'ya üstü kapalı 'Daha fazla uzatmayın' mesajı veriyor"

Kübra Par, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir an önce normalleşme istediğini, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya üstü kapalı "Daha fazla uzatmayın" mesajı verdiğini öne sürdü.

Habertürk gazetesi yazarı Kübra Par, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleşen AKP kongrelerine ilişkin değerlendirme yaptı. 

Par bugünkü yazısında, "Teşkilatın siyasi motivasyonunu yükseltmenin hastalık riskinden daha hayati olduğunu düşünüyor. Halktan uzak kalmaktan, dijital konuşmalar yapmaktan sıkıldı, salonları dolduran kalabalığın attığı sloganların 'Yasaklar varken neden kongre yapıyorsunuz?' eleştirilerini bastıracağına inanıyor." dedi.

Par şu ifadeleri kullandı:

"Sadık seçmeninin bu duruma pek kızmayacağını umut ediyor. Salgına rağmen salonların 'lebalep dolu' olmasını kendisine duyulan sevginin bir kanıtı olarak yorumluyor. Ekonomi nedeniyle oy kayıplarının önüne geçmek için vakit kaybetmeden partiyi toparlamak istiyor. Bir an önce normalleşme istiyor, Koronavirüs Bilim Kurulu’na ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya üstü kapalı 'Daha fazla uzatmayın' mesajı veriyor."