Erdoğan aşı oldu

Erdoğan aşı oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi'nde CoronaVac aşısı oldu.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun Çinli şirket Sinovac'ın ürettiği CoronaVac aşısına acil kullanım onayı vermesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi'nde koronavirüs aşısı yaptırdı.

Erdoğan aşı olduktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.

Erdoğan şunları söyledi:

"25- 30 milyon doz aşı daha gelecek. Süratle bunu sürdürelim istiyoruz. Bu kampanyayı nerelerde sürdüreceğimizi de Sağlık Bakanlığımız belirlemiş durumda.

Bu süreçte ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda hastanede yatanlara Rabbimden şifalar diliyorum. Tüm yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans nedeniyle şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

'Şu ana kadar 256 bin kişi aşı oldu'

256 bin kişi şu ana kadar aşı oldu. Demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da bayağı iyi. Bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz yoğun bir performans ortaya koyuyorlar.

Aşı için belirlenen süreç de düşük. Baya hızlı olunuyor. 5 dakika aşı, 15 dakika da istirahat. Böyle bir süreç içerisindeyiz.

Çin aşısı dışında çalışmalar var. Almanya ile irtibatlarımız var. Kendi çalışmalarımız var. İnşallah nisan, mayıs gibi devreye girecek. 2. doz aşıyı 28 gün sonra olacağım."

Erdoğan, koronavirüs aşısı olduktan sonra "Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" mesajını paylaştı.

Erdoğan'ı aşı yapan doktorun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na benzetilmesinin ardından İmamolğu açıklama yaptı. İmamoğlu, "Hayır, Ben değilim" yanıtını verdi.

Gündem