Erdoğan: 2023 seçimlerinden zaferle çıkacağız

Erdoğan: 2023 seçimlerinden zaferle çıkacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisi AKP'nin İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, büyük kongre için sinyal verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

İl kongrelerimize geçen yıl 18  Ekim’de Şırnak’ta başlamıştık. Salgın sebebiyle geçen yılın 22 Kasım’ında ara verdiğimiz kongrelere 13 Ocak’ta yeniden başladık. Toplamda 42 il kongremizi tamamladık. Şubat ayı sonunda il kongrelerimizi bitirmeyi planlıyoruz. Büyük kongremizi ise şartların normale döndüğü dönemde yapmayı arzu ediyoruz.

Üye sayımızın kağıt üzerinde 11 milyonu geçmesi kadar bu insanların her birini davamızın taşıyıcısı savunucusu haline getirmemiz de önemlidir. AK Parti olarak 2023 seçimlerine güçlü bir çalışmayla hazırlanmayı planlıyoruz. 2023 seçimlerinden Cumhur İttifakı ile birlikte hem Cumhurbaşkanlığı’nda hem Meclis’te zaferle çıkacağız. AK Parti binadan ibaret bir parti değildir. Burası siyasi, sosyal veya ekonomik kariyer kurumu değil hizmet odağıdır. Yaptığımız ve yapacağımız her şeyin merkezinde de milletimiz vardır. Bu bakış açısıyla işine dört elle sarılmayan hiç kimsenin AK Parti'de sorumluluk üstlenme, başarılı olma şansı yoktur. 

CHP'ye yüklendi

Son toplantımızda CHP’deki taciz, tecavüz, hırsızlık furyasına dikkat çekerek CHP yönetiminin bu tablo karşısında yüzlerinin kızarmamasından duyduğum üzüntüyü paylaşmıştım. İki ay geçmiş olmasına rağmen CHP cenahı hala üç maymunu oynamayı sürdürüyor. CHP Genel Başkanı ve yönetimi ‘Görmedim, duymadım, konuşmadım’ taktiğiyle bu meseleyi unutturmaya çalışıyor. Çoğu yalan veya iftira olan benzer meselelerde ortalığı birbirine katan sosyal medya silahşörleri ve güya sivil toplum kuruluşları mesele CHP olunca suspus kesildiler. CHP aynı yüzsüzlüğü sokaklarda rastgele çekilen fotoğraflar üzerinden milletimizi karamsarlığa sürüklemeye çalışarak da sergiliyor. CHP’ye oy vermeyen öğretmeni öğretmen polisi polis hakimi hakim rektörü rektör saymıyorlar. Her hafta bir başka memur grubunu tehdit ediyorlar. Bu zihniyet işi güzide bir sanatçının televizyon programına katılanları linç etmeye kadar vardırdı. Bu partinin yöneticilerinden biri kahraman ordu mensuplarına saldırdı. Bunlar geçmişte vesayetin karşısında hazır olan askere rektöre savcıya alıştılar. Bu ülkenin tüm kamu görevlilerin milletin emrinde görev yaptığını görünce tahammül edemiyorlar. Bu milletin askerine hakimine laf edenler siz kimin ve neyin militanısınız? Her mikrofon uzatıldığında Türkiye’yi yurt dışına şikayet edenler siz kimin militanısınız? Bize düşen, tüm bu taciz, tecavüz vakalarının siyasi faturasını CHP’nin önüne koymaya devam etmektir.

Ekonomi

Yatırımlarda ve bütçe uygulamalarında oldukça iyi sonuçlar aldık. Biz yılı pozitif büyümeyle kapatmayı umuyoruz. Özellikle ihracatçılarımız ve sanayicilerimiz kriz dönemini adeta fırsata çevirdi. Küresel, ekonomik ve siyasi sistemdeki sarsılma yeni bir yapılanmaya doğru gidiyor. Yaşadığımız büyüklü küçüklü badireler ülkemizi her türlü krize dayanıklı hale getirmiştir.