Halk TV Canlı Yayın
TGS'den Cumhuriyet gazetesine çağrı: Üyemiz geri alınsın
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Cumhuriyet gazetesinin gazeteci Ozan Çepni'yi işten çıkarması sonrası açıklamada bulundu. Sendika, gazeteyi savunduğu değerler doğrultusunda hareket edip Çepni'yi işe geri almaya çağırdı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Cumhuriyet gazetesinden çıkarılan Ozan Çepni için "Üyemiz Geri Alınsın" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Sendika, Çepni'nin işten çıkarılmasının 'hukuksuz' olduğunu belirttiği açıklamasında, gazeteyi savunduğu değerler doğrultusunda tutarlı hareket etmeye çağırdı.

Çepni'nin işe geri alınmasını talep eden açıklama şöyle:

Üyemiz Geri Alınsın

 

Cumhuriyet Gazetesi Ankara  Bürosunda çalışan üyemiz Ozan Çepni'nin işine son verildiğini üzülerek  kamuoyuna duyurmak istiyoruz.  5 yıldır Cumhuriyet Gazetesi için emek veren  Çepni'ye haklı bir sebep gösterilmeden yapılan bu işten atma hukuksuzdur ve asla kabul edilemez.

 

Cumhuriyet gazetesi gazeteciler için bir okuldur. Ancak ne yazık ki gazete, son dönemde haksız işten atmalar ile gündeme gelmektedir.  Emeğin savunucusu olması gereken Cumhuriyet’in son dönemde kendi çalışanlarını bir bir işten atma yoluna gitmesi dikkat çekicidir. Gazeteyi, savunduğu değerler ile tutarlı bir çalışan politikası uygulamaya davet ediyoruz.

 

Bu nedenle Cumhuriyet yönetimini işten atmalara son vermeye ve biran önce bu yanlıştan dönmeye ve haksız yere işten attığı Ozan Çepni'yi işe geri almaya davet ediyoruz.

 

TGS ANKARA ŞUBESİ

İlgili Haberler