Biga Belediyesinde işçi kıyımı

Biga Belediyesinde işçi kıyımı

Çanakkale’nin Biga Belediyesinde AKP'li yönetim tarafından işten çıkarılan 23 işçi, belediye binası önünde eylem başlattı.

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'li Bülent Erdoğan'ın belediye başkanı seçilmesinin ardından Biga Belediyesi'nde işten çıkarmalar başladı. Görevine son verilen 23 kişi, dün Biga Belediyesi önüne toplanarak basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; işçiler adına konuşan Ercan Tulnay, "31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası Biga Belediyesinde görevi devralan yeni yönetim tarafından, işten çıkarıldığımız güne kadar defalarca görev yeri ve işkolu değişiklikleri, anlamsız ve sebepsiz tutanak tutmalarla, baskıcı davranışlarla ve zulümle karşı karşıya bırakıldık. Farklı sürelerde ve görevlerde hizmet ettiğimiz, emeğimizle, alın terimizle hayatımızı kazandığımız, ailelerimizi geçindirdiğimiz Biga Belediyesindeki işlerimizden toplam 23 arkadaşımızla birlikte 6 aylık süreç içerisinde çıkarıldık." dedi.

İşlerine geri dönmek için mücadele edeceklerini belirten Tulnay, "Her ne koşulda ve sebeple olursa olsun, emeğimizin ve ekmeğimizin hak mücadelesini sonuna kadar taşıyacağız ve biz kazanacağız." dedi.