Yurt dışında yüzde 70 ucuza Türk pasaportunu yeniledi! Sosyal medyada gündem oldu

Son zamanlarda Yunanistan'da ödenen yemek hesapları, Almanya'da yapılan haftalık market alışverişi fişleri sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Bu paylaşımlar Türk vatandaşının ağır vergiler ve enflasyon karşısında düştüğü durumu gözler önüne sererken o videolara bir yenisi daha eklendi. Pasaportunu yurt dışında yenileyen genç bakın ne kadar ödedi?

Yurt dışında pasaport yenilemenin bu kadar ucuz olmasının nedeni nedir? diye soran kullanıcı 10 yıllık pasaportunu yurt dışında yenileyerek sadece 15.955 yen (yaklaşık 3300 TL) ödediğini anlattı. İşlemlerin gayet kolay olduğunu dile getiren vatandaş üçte biri fiyatına yeni pasaportuna sahip oldu.

whatsapp-image-2024-06-24-at-13-18-08.jpeg

SADECE ÜÇTE BİRİ TUTARINA PASAPORTUNU YENİLEDİ

Yurt dışında pasaportunu yenileyen vatandaş adımları tek tek açıkladı: "Türkiye'de 10 yıllık pasaport ücreti 8623 TL iken Japonya'da 3300 TL'ye pasaport yeniledim. Konsolosluğun kendi sitesinden pasaport randevusu alıyorsunuz ve sadece tek gerekli olan şey pasaportun gönderilmesi için gereken 1 zarf ve pasaport için uygun olan bir fotoğraf. Yurt dışında pasaport yenilemenin bu kadar ucuz olmasının nedeni nedir?"