Yabancılar Son 3 Haftadır Türkiye'den Almaya Devam Ediyor! Bu Hafta Zirve Oldu

Yabancılar Son 3 Haftadır Türkiye'den Almaya Devam Ediyor! Bu Hafta Zirve Oldu
Yabancı yatırımcılar Türkiye'de tahvil alımlarını yeniden artırdı. 14 Haziran haftasında 791,6 milyon dolarlık alım yapıldı. Bu, son üç haftanın zirvesi olarak kaydedildi.

Yabancı yatırımcılar tahvil alımlarını artırdı. 14 Haziran haftasında 791,6 milyon dolarlık alım yapıldı. Son üç haftanın en yüksek seviyesi oldu.

SON ÜÇ HAFTANIN ZİRVESİ

Merkez Bankası verilerine göre, yabancı yatırımcıların tahvil alımı 14 Haziran haftasında 791,6 milyon dolar oldu. Bu rakam, tahvil alımlarında son üç haftanın en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

31 Mayıs haftasında yabancıların tahvil alımları 94 milyon dolara kadar düşmüştü. Ancak, son iki haftadır bu alımlarda artış gözleniyor. 7 Haziran haftasında yabancı yatırımcılar 540,8 milyon dolarlık tahvil alımı gerçekleştirdi.

MAYIS'TAKİ REKOR KIRILDI

Yabancı yatırımcılar 10 Mayıs haftasında 2,8 milyar dolarlık tahvil alımı ile rekor kırmıştı. Ancak, bu tarihten itibaren 7 Haziran'a kadar tahvil alımları yavaşlamıştı.

Merkez Bankası'nın verileri, yabancı yatırımcıların Türkiye piyasasına olan ilgisinin yeniden arttığını gösteriyor. Yatırımcılar, tahvil alımlarını hızlandırarak piyasaya güven duyduklarını belirtti.