Türk Enerji Şirketleri Dev Anlaşmayı Bu Sabah Duyurdu!

Türk Enerji Şirketleri Dev Anlaşmayı Bu Sabah Duyurdu!
EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş., Toroslar ve Başkent Elektrik ile yeni iş ilişkisi başlattı. 24 Haziran 2024'te Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklamada, sözleşmelerin toplam bedelinin 47.327.568,75 TL olduğu belirtildi. Bu yeni iş ilişkisi, şirket cirosuna önemli katkılar sağlayacak...

EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ile yeni sözleşmeler imzaladı. Şirketin KAP'a yaptığı açıklamada, bu sözleşmelerin toplam bedelinin 47.327.568,75 TL olduğu ifade edildi. Bu anlaşmalar, şirketin cirosuna olumlu katkı sağlayacak.

TOROSLAR İLE YENİ ANLAŞMA

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ile 08 Eylül 2023'te imzalanan "Gazlı Hücre & Köşk Standart Alımı İşi" sözleşmesine istinaden, 318.750,00 USD değerinde ek iş artırımı sözleşmesi yapıldı. Bu ek iş artırımı, şirketin cirosunu önemli ölçüde artıracak.

BAŞKENT İLE YENİ SÖZLEŞME

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ile 14 Temmuz 2023'te imzalanan "Gazlı Hücre & Köşk Standart Alımı İşi" sözleşmesi kapsamında, 1.125.000,00 USD değerinde ek iş artırımı sözleşmesi imzalandı. Bu anlaşma, EKOS Teknoloji’nin mali durumunu güçlendirecek.

TOPLAM BEDEL VE ETKİLER

İmzalanan ek iş artırım sözleşmelerinin toplam bedeli, güncel kur ile 47.327.568,75 TL olarak hesaplandı. Bu miktar, 2023 yılı hasılatının %3,99'una tekabül ediyor. EKOS Teknoloji, bu anlaşmaların şirket cirosuna olumlu katkı yapacağını açıkladı.

KAP'A AÇIKLAMA

EKOS Teknoloji, KAP'ta yaptığı açıklamada, "Bu yeni iş ilişkilerinin şirketimize ve yatırımcılarımıza olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz," dedi. Şirket, tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu belirterek, kamuoyunu bilgilendirmeyi sürdüreceklerini vurguladı.