TAV Havalimanları, Kuveyt Uluslararası Havalimanı İçin Teklif Verdi

TAV Havalimanları, Kuveyt Uluslararası Havalimanı İçin Teklif Verdi
TAV Havalimanları, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2 işletme ve bakım hizmetine talip. TAV'ın 23 Haziran 2024 tarihinde ihale için teklif sunduğu açıklandı.

TAV Havalimanları (TAVHL), bugün KAP'a yaptığı açıklamada Kuveyt Sivil Havacılık İdaresi tarafından açılan Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2 işletme ve Bakım Hizmeti ihalesine 23 Haziran 2024 tarihinde teklif sunduğunu duyurdu.

ERTELEME AÇIKLAMASI

Şirket ayrıca bu açıklamanın ertelenmiş bir açıklama olduğuna dikkat çekerek duyurusunda şu ifadelere de yer verdi: "Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi uyarınca, Yönetim Kurulumuzun söz konusu ihaleye ilişkin 24 Mayıs 2024 tarihli kararının açıklanması, gizliliği korunması gereken bir sürecin olumsuz yönde etkilenmemesi, şirketimizin yasal hak ve menfaatlerinin korunması ve henüz kesinleşmeyen bir süreç ile ilgili olarak yatırımcıların yanıltılması risklerinin önlenmesi amaçlarıyla ertelenmişti."

TERMİNAL 2'NİN YAPIM İHALESİNİ TÜRK İNŞAAT GRUBU KAZANMIŞTI

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2, havalimanının ilk genişleme projesi. İlk aşamada yaklaşık 13 milyon yolcuya hizmet vermesi planlanan Terminal 2'nin yapım ihalesini bir Türk inşaat grubu kazanmıştı. Projenin ilerleyen genişleme fazlarında yolcu sayısının 25 milyona kadar çıkarılması da planlar arasında.

Projenin yapım kontrat bedeli 4.3 milyar dolar olarak hesaplanmıştı.