S&P Global ve Fitch Ratings'den Ülker'e Bu Sabah Müjdeli Haber Geldi!

S&P Global ve Fitch Ratings'den Ülker'e Bu Sabah Müjdeli Haber Geldi!
Ülker Bisküvi'nin kredi notu, S&P ve Fitch tarafından artırıldı. Uzun vadeli kredi notları BB ve BB- seviyesine çıktı.

Ülker Bisküvi'nin kredi notu, S&P ve Fitch'in değerlendirmeleriyle yükseldi. Şirketin uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notu, B+'den BB-'ye çıktı. Kredi görünümü ise pozitif olarak belirlendi.

ULUSLARARASI DERECELENDİRME KURUMLARINDAN GÜNCELLEME

Kredi derecelendirme kuruluşları S&P Global Ratings Europe Limited (S&P) ve Fitch Ratings Limited (Fitch), Ülker Bisküvi'nin kredi notunu artırdı. Fitch, şirketin uzun vadeli yabancı para cinsinden notunu B+'den BB-'ye yükseltti ve görünümünü pozitif olarak korudu. S&P ise şirketin kredi derecelendirme notunu B'den BB'ye yükseltti ve görünümünü durağan olarak belirledi.

YENİ TAHVİLLERE YÜKSEK NOTLAR

Şirketin planlanan tahvil ihracı için yapılan değerlendirmede de olumlu sonuçlar alındı. S&P, ihraç edilecek tahviller için uzun vadeli kredi derecelendirme notunu BB ve görünümünü durağan olarak belirlerken, Fitch uzun vadeli kredi derecelendirme notunu BB- olarak arttırmayı planlıyor.

ŞEFFAF VE DOĞRU BİLGİLENDİRME

Ülker Bisküvi, KAP'a yaptığı açıklamada, sermaye piyasası kurulu'nun yürürlükteki özel durumlar tebliğinde yer alan esaslara uygun hareket ettiklerini belirtti. Şirket, açıklamalarının defter, kayıt ve belgelerle uyumlu olduğunu ve tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak yansıtıldığını vurguladı.