Seğmen Gıda Halka Arzı Bugün Başlıyor

Seğmen Gıda Halka Arzı Bugün Başlıyor
Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj AŞ'nin halka arzında talep toplama süreci başladı. Hisse fiyatı 30 lira olarak belirlenen halka arzda talep toplama 3 gün sürecek.

Halka arz başvurusu onaylanan Seğmen Kardeşler Gıda, 35 milyonluk payı, sermaye artırım yöntemiyle satarken bireysel yatırımcıya paylar eşit dağıtılacak. Şirketin halka arz fiyatı 30 lira olarak belirlenirken, toplam halka arz büyüklüğü 1,77 milyar lira oldu.

59 milyon lot payın dağıtılacağı şirketin halka arzında talep toplama, 28 Haziran'a kadar devam edecek.

Seğmen Kardeşler Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Özcanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirketin temellerinin 1938'e dayandığını, 1958'de üç kardeşin ortaklığıyla limited şirkete dönüştükten sonra büyüyerek çok köklü bir aile şirketi konumuna geldiğini söyledi.

Sektörde öncü bir konumda olduklarını vurgulayan Özcanlı, yurt dışından paketleme makineleri getirterek Türkiye'de kuruyemişin ilk pakete koyulması, Almanya'dan piknik için küçük ebatlı reçel makinesi ithal ederek Türkiye'de ilk piknik reçelin üretilmesi, ilk şeker ilavesiz ve probiyotik reçel üretimi gibi birçok yeniliğe imza attıklarını belirtti.