Özgür Demirtaş'tan Asgari Ücretliyi ve Emekliyi Umutlandıran Açıklama!

Özgür Demirtaş'tan Asgari Ücretliyi ve Emekliyi Umutlandıran Açıklama!
Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan asgari ücretlileri ve emeklileri umutlandıran açıklama geldi. Demirtaş, asgari ücret zammının enflasyona etkisinin dördüncü sırada olduğunu söyledi.

Temmuz ayına yaklaşırken, asgari ücret zammı konusundaki gelişmeler dikkatle takip ediliyor. Bu ay içinde milyonlarca emekli ve memur için maaş artışı bekleniyor. Artış oranı, enflasyon verilerine göre belirlenecek ve çalışanlar tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Özellikle asgari ücretle geçimini sağlayanlar, kendilerine yapılacak olan zam konusunda belirsizlik yaşıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılı için asgari ücrete herhangi bir ara zammın olmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama, asgari ücretli vatandaşları kaygılandırırken, ekonomi uzmanlarından Prof. Dr. Özgür Demirtaş, konuyla ilgili önemli bir değerlendirme yaptı.

borc1-001.jpg

Asgari ücretin ve emekli maaşlarının geçim için yetersiz olduğunu vurgulayan uzmanlar, zam yapılmasının gerekliliğini vurguluyorlar. Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Asgari Ücret ve Emekli Maaşı ile geçinmek imkansız.

Zam Yapılması Şart.

Yapılmaması durumunda, Sonbaharda durum çok daha kötüleşecek.

Enflasyona kötü etkisi olacağını bildiğim halde bunu yazıyorum. Çünkü Asgari ücrete zam enflasyona etki anlamında benim listemde 4. sırada.”