Milyonlarca Kredi Kartı Kullanıcısına Son Dakika Uyarısı! Kart Hesaplarından Para Çekilmesi Durumunda Geri Alabilirsiniz

Milyonlarca Kredi Kartı Kullanıcısına Son Dakika Uyarısı! Kart Hesaplarından Para Çekilmesi Durumunda Geri Alabilirsiniz
Bankalar kredi kartı aidatlarını yüzde 70 artırarak 1500 TL'ye kadar yükseltti. Vatandaşlar bu artışı fahiş bulup dava açabilirler.

Bankaların kredi kartı aidatlarına büyük oranda zam yapmasıyla birlikte, aidatlar 1500 TL'ye kadar yükseldi. Uzmanlara göre, vatandaşlar bu ücretlerin yüksekliğini fahiş buluyor ve dava açarak geri alma yoluna gidebilirler.

5-002.jpg

BANKALARIN AIDAT ÜCRETLERİ DEĞİŞKENLİK GÖSTERİYOR

Bankaların müşterilerinden aldığı yıllık kredi kartı aidat ücretleri de geniş bir aralıkta değişkenlik göstermekte. Şu anda yılda bir kez tahsil edilen kredi kartı aidatlarının 400 TL ile 1500 TL arasında değiştiği ifade ediliyor.

4-003.jpg

KREDİ KARTI AIDATLARI DAVA YOLUYLA GERİ ALINABİLİR Mİ?

Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram'a göre, kredi kartı aidatlarındaki artışlar nedeniyle vatandaşlar dava yoluyla geri alma haklarına sahiptir. Bankaların kredi kartı kullanım bedelleri, dava veya anlaşma yoluyla iade edilebilir.

2-003.jpg

MERKEZ BANKASI VE KREDİ KARTI FAİZLERİ

Merkez Bankası'nın sıkılaştırma önlemleri almasına rağmen, kredi kartı akdi faizleri ve nakit çekim faizlerinin artırılmadığı belirtiliyor. Kredi kartı aidatlarındaki artışa karşı vatandaşların dava açarak geri alma hakkı bulunuyor.

16.jpg

KREDİ KARTI TAKSİT SINIRLAMASI BEKLENTİLERİ

Yeni Merkez Bankası Başkanı'nın kredi kartlarına yönelik bir düzenleme üzerinde çalıştığını açıklaması, kredi kartı taksit sınırlamalarını gündeme getirdi. Sektörel bazda taksit sınırlaması getirilmesi, sıkı para politikasının bir yansıması olabilir.