25 Milyonluk Maserati'yle Kaza Yaptı, Hayatının Şokunu Yaşadı!

25 Milyonluk Maserati'yle Kaza Yaptı, Hayatının Şokunu Yaşadı!
Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak'ın haberine göre, lüks aracıyla kaza yapan aracın sahibi, kazanın ardından ikinci bir şok yaşadı.

İstanbul Beşiktaş'ta 28 Nisan'da meydana gelen ve 7 aracın karıştığı zincirleme kazada, Emine Serra Doğru'nun 25 milyon lira değerindeki Maserati marka aracının hava yastıkları açılmadı, bu nedenle sürücüsü M.D. ölümden döndü.

maserati4.jpg

Doğru, avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurarak bilirkişi incelemesi talep etti. Bilirkişi raporu, Doğru'nun lehine sonuçlandı. Maserati'nin Türkiye temsilciliğine başvuran Doğru'ya, hava yastıklarının açılması için daha şiddetli bir darbe gerektiği belirtilerek, zararının karşılanmayacağı bildirildi.

Ayrıca Ferrari'nin Türkiye distribütörü olan Fermas firmasına dava açan Doğru, mahkemeden aracın hava yastıklarının açılmamasının, kazanın şiddetinin hava yastıklarının açılması için yeterli olup olmadığının ve aracın hasar, masraf ve değer kaybının tespit edilmesini talep etti.

maserati2.jpg

BİLİRKİŞİ 'ARAÇ AYIPLI' DEDİ

Mahkemenin atadığı bilirkişi, hazırladığı raporda, "Aracın hasar onarım bedeli 450 bin 450 lira. Hasarlı aracın tamirinden sonra ikinci el piyasa değerinde 180 bin lira değer kaybı oluştu. Araçtan mahrum kalma bedeli 150 bin lira. Hava yastıklarının açılmaması, 6502 sayılı yasanın 8. maddesine göre 'gizli ayıp' niteliğindedir. Serra Doğru'nun kaza sonrası toplam zararı 780 bin 450 lira" ifadelerini kullandı. SABAH'a konuşan avukat Emre Sıraç Pamuk, "Kaza anında aracın hava yastıklarının açılmaması kabul edilemez. Maserati'nin Türkiye temsilciliğine başvurduk ve zararın giderilmesini bekliyoruz. Firmadan, ayıplı araç yerine yenisinin verilmesini veya sıfır araç bedelinin iade edilmesini talep edeceğiz" dedi.

maserati1.jpg

Doğru ise, "Kazada daha düşük fiyatlı araçların bile hava yastıkları açılırken, 25 milyon lira değerinde, yüksek güvenlik standartları sunan bir aracın hava yastıklarının açılmaması şaşırtıcı" dedi. Araca olan güveninin sarsıldığını belirten Doğru, lüks aracını değiştirerek Togg almayı planladığını ifade etti.