Limak Çimento Borsa İstanbul'da İşlem Görmeye Başladı. Limak Grubu Halka Arzların Bu Sene Devam Edeceğini Bildirdi

Limak Çimento Borsa İstanbul'da İşlem Görmeye Başladı. Limak Grubu Halka Arzların Bu Sene Devam Edeceğini Bildirdi
Limak Şirketler Grubu’nun iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento, bugün düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul'da "LMKDC" koduyla işlem görmeye başladı. Yatırımcılardan 4,4 kat talep gördü.

Halka arzı, yatırımcılardan gelen 4,4 kat talep ve 2 milyar 526 milyon TL büyüklükte yoğun bir ilgiyle tamamlanan Limak Doğu Anadolu Çimento için Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi. Limak Doğu Anadolu Çimento, törenle Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı. Halka arzda konsorsiyum liderliğini Halk Yatırım'ın yürüttüğü Limak Doğu Anadolu Çimento hisseleri, borsada Yıldız Pazar’da "LMKDC" koduyla işlem görüyor.

whatsapp-image-2024-02-23-at-13-00-44.jpeg

HALKA ARZLAR DEVAM EDECEK

Limak Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, 2024 yılının ilk çeyreğinin sonunda Limak grubunun önemli bazı şirketlerini halka arz etmeyi planladıklarını belirterek," Hem SPK'da hem Borsa İstanbul'da çok önemli derecede çalışmalar yapılıyor. Ekibimiz şu anda çalışmalara başladı. Yakın zamanda Limak yenilenebilir enerjiyi de halka arz etmeyi planlıyoruz." dedi.

whatsapp-image-2024-02-23-at-13-00-44-1.jpeg

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Özdemir, Limak olarak büyüme üzerine kurulu bir stratejiyle ilerlediklerini, inşaatın ana sektörlerinden biri olduğunu aynı zamanda enerji, çimento, turizm, gıda gruplarında da çalıştıklarını ve yatırımlara sürekli devam ettiklerini söyledi.

Özdemir, çimento sektöründe büyümeyi sürdürdüklerini aktararak, "Enerji grubunda da hep üstüne koyarak geldik. İnşaatta 18'e yakın ülkede iş yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Grubumuz İspanya'dan başlamak üzere Kuveyt, Suudi Arabistan, Afrika'da birçok yerde iş yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Suudi Arabistan'da çok önemli işler yapıyorlar. Biz de buralardan pay almaya çalışıyoruz. Birkaç proje aldık ve devam edeceğiz. Bir Türk şirketi olarak Avrupa, Afrika, ve Asya'da da iş yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

2024 yılının ilk çeyreğinin sonunda da Limak grubunun önemli bazı şirketlerini halka arz etmeyi planladıklarını kaydeden Özdemir, "Şu anda o çalışmalarımız devam ediyor. Hem SPK'da hem Borsa İstanbul'da çok önemli derecede çalışmalar yapılıyor. Ekibimiz şu anda çalışmalara başladı. Yakın zamanda Limak yenilenebilir enerjiyi de halka arz etmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.