Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Hesaplara Yatacak?

Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Hesaplara Yatacak?
Bu yıl Kurban Bayramı 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı ve 19 Haziran Çarşamba günlerine denk geliyor. Peki emeklilerin dört gözle beklediği bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak?

Bu yıldan itibaren emeklilere ödenecek bayram ikramiyesi 3 bin lira olarak belirlendi. Emekliler, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için toplamda 6 bin lira ikramiye alacaklar. 3 bin liralık bu ikramiye ile biraz olsun rahatlamak isteyen emekliler, ikramiyenin ne zaman ödeneceğini merak ediyor.

Kurban Bayramı yaklaştıkça emekli bayram ikramiyesi, milyonlarca emeklinin ilgi odağı haline geldi. Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi, Kurban Bayramı için de 3 bin lira ikramiye hesaplara yatırılacak. Emekli bayram ikramiyesinin, Kurban Bayramı'ndan önceki hafta olan 6 Haziran ile 10 Haziran tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sene başı yayımlanan 2024 yılı dini takvimi sonrasından Kurban Bayramı tarihleri belli oldu.

Buna göre; 2024 yılında Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak. 4 gün sürecek olan bayram 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde idrak edilecek.

15 Haziran Cumartesi günü ise Kurban Bayramı arefesi eda edilecek.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN MÜ OLACAK?

Kurban Bayramı dolayısıyla 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı ve 19 Haziran Çarşamba resmi tatil olacak.

Sonrasında denk gelen 20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma gününün de hükümet tarafından tatil edilmesi durumunda bayram tatili hafta sonlarıyla birlikte 9 gün olacak.