Koç Holding'ten gelen bu açıklama herkesi şaşırttı. "Koç Grubu'na karşı bile bu yapılıyorsa pes" dedirtti

Koç Holding'ten gelen bu açıklama herkesi şaşırttı. "Koç Grubu'na karşı bile bu yapılıyorsa pes" dedirtti
Koç Holding, son dönemde artan sahte sosyal medya ve web siteleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Koç Holding A.Ş., Koç Topluluğu Şirketleri ve Koç Ailesi mensuplarının isimlerini kullanarak dolandırıcılık yapan kişilere karşı uyarıda bulunuldu.

Koç Holding, resmi sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu.

Kamuoyuna seslenen Koç Holding, Koç Ailesi mensuplarının isimlerini kullanarak sahte sosyal medya ve web sitesi açan dolandırıcılara karşı uyardı.

koc1.jpeg

İşte o duyuru metni:

“Kamuoyuna Duyuru, Son dönemde; Koç Holding A.Ş., Koç Topluluğu Şirketleri ile Koç Ailesi mensuplarının isimlerini kullanan, ses ve görüntülerini taklit eden sahte sosyal medya hesapları ve internet sitelerinin ortaya çıktığını gözlemlemekteyiz. Dolandırıcılık yöntemleriyle yatırım çağrısı da dahil olmak üzere internet kullanıcılarından çeşitli haksız ve hukuka aykırı taleplerde bulunduğunu tespit ettiğimiz söz konusu hesap ve sitelere ilişkin hukuki haklarımızı kullandığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. Koç Holding A.Ş., Koç Topluluğu Şirketleri ve Koç Ailesi mensupları ile hiçbir bağlantısı olmayan yanıltıcı içeriklere itibar edilmemesini önemle rica eder; kurumsal web sitemiz koc.com.tr ve kurumsal sosyal medya hesaplarımız üzerinden güncel ve doğru bilgiye ulaşılabileceğini hatırlatmak isteriz.”

Koç Holding, bu sahte hesap ve sitelere karşı yasal işlemleri başlattığını da duyurdu.

koc2.jpeg

Etiketler :