Kıdem Tazminatında Kader Günü 3 Temmuz

Kıdem Tazminatında Kader Günü 3 Temmuz
Milyonlarca işçi kıdem tazminatı hakkındaki gelişmeleri anlık olarak takip ediyor. Atılacak her adım hayatlarını doğrudan ilgilendiriyor. İşte Kıdem Tazminatı hakkındaki gelişmeleri izleyenler için kritik tarih 3 Temmuz olarak açıklandı. Kıdem Tazminatında tavan yeniden belirleniyor. İşte detaylar...

Milyonlarca memur ve emeklinin heyecanla beklediği tarih olan 3 Temmuz'da TÜİK 6 aylık enflasyon rakamlarını açıklayacak. Bu açıklamayla beraber yeni dönem zamlı maaşlar da belli olacak.

Gözler 3 Temmuz'da: Kıdem tazminatı tavanı değişiyor! Yüksek tazminat için Temmuz ayı beklenmeli mi? - Sayfa 9

KIDEM TAZMİNATI TAVAN ÜCRETİ BELLİ OLACAK

Memur maaşlarının belirlenmesi ile beraber akıllara kıdem tazminatı da geldi. Çünkü kıdem tazminatının tavanı memur maaşlarına göre belirleniyor. Peki kıdem tazminatında yeni tavan ne kadar olacak?

Gözler 3 Temmuz'da: Kıdem tazminatı tavanı değişiyor! Yüksek tazminat için Temmuz ayı beklenmeli mi? - Sayfa 10

KIDEM TAZMİNATI NASIL BELİRLENİYOR?

Kıdem tazminatı işçi ve işvereni koruyan bir mahiyete sahip bulunuyor. Taban fiyatı asgari ücrete, tavan fiyatı ise memur maaşına yapılan zamlar baz alınarak belirleniyor.

MEMUR ZAMMI KIDEM TAZMİNATI ZAMMI OLMUYOR

Şu an itibariyle kıdem tazminatı tutarı 35 Bin tl seviyesinde bulunuyor. Örneğin, memur maaşlarına yapılacak yüzde 20'lik bir artış olması halinde bu artış kıdem tazminatına yansımıyor. Kıdem tazminatının belirleyecek olan durum Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayınlayacağı genelge oluyor.

Gözler 3 Temmuz'da: Kıdem tazminatı tavanı değişiyor! Yüksek tazminat için Temmuz ayı beklenmeli mi? - Sayfa 4

KIDEM TAZMİNATI TAVAN ÜCRETİ NE KADAR OLUR?

Şu an 35 Bin tl olan kıdem tazminatının tavan ücretinin 40 Bin tl olması bekleniyor.