İstikbal ve Bellona Satılıyor! Talip Olan Mobilya Devi Herkesi Şaşırtacak

İstikbal ve Bellona Satılıyor! Talip Olan Mobilya Devi Herkesi Şaşırtacak
TMSF bünyesindeki Erciyes Anadolu Holding’in şirketlerinin satışının gündeme gelmesiyle birlikte Bellona ve İstikbal için flaş bir açıklama geldi. Mobilya sektöründeki devlerden biri olan Doğanlar Mobilya Grubu, bu şirketlere talip olduğunu belirtti.

Doğanlar Mobilya Grubu, 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Grubun bünyesinde Doğtaş, Kelebek Mobilya, Kelebek Mutfak-Banyo, Lova Yatak, ruum store ve Biga Home gibi markalar bulunuyor.

bel.webp

Finansal Başarılar ve İSO 500 Listesi

Açıklanan verilere göre, Doğanlar Mobilya Grubu 2024'ün ilk çeyreğinde 2.1 milyar TL konsolide satış geliri elde etti. Aynı gün açıklanan İSO 500 listesinde, net satışta geçen yıla göre 58 sıra yükselerek 250. sıraya yerleşti. Grup Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, hedeflerinin önümüzdeki yıl ilk 200’e girmek olduğunu söyledi.

kelebek3.jpeg

CEO Mustafa Karamemiş'in Açıklamaları

Doğanlar Mobilya Grubu CEO’su Mustafa Karamemiş, Kelebek Mobilya olarak 256 bayileri olduğunu ve Türkiye’deki en büyük üç mobilya şirketinden biri olduklarını belirtti. Karamemiş ayrıca, Doğanlar Mobilya Grubu olarak toplam 753 mağazalarının bulunduğunu ekledi.

kelebek1.webp

Satış Sürecinde İlgili Şirketler

Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, TMSF tarafından satışa çıkarılan Mondi’ye talip olduklarını ancak finansallarını inceledikten sonra teklif vermemeye karar verdiklerini söyledi. İsmail Doğan ayrıca, TMSF tarafından satışa çıkarılacak olan İstikbal ve Bellona ile de ilgilendiklerini ancak satışa çıkarıldıktan sonra iki şirketin finansallarını inceledikten sonra bu konuda adım atıp atmama konusunda karar alacaklarını belirtti.