İslam Memiş "Her Düşüş Alım Fırsatıdır" Dedi! Yatırım Aracı Bombasını Patlattı

İslam Memiş "Her Düşüş Alım Fırsatıdır" Dedi! Yatırım Aracı Bombasını Patlattı
Altın ve gümüşteki yükseliş yatırımcıların dikkatini çekerken birçok yatırımcı da altın için uygun "alım" zamanını bekliyor. İslam Memiş alım zamanına ilişkin yorumlarını sıraladı.

Farklı yatırım araçlarına yönelen milyonlarca yatırımcı, son dönemde altın ve gümüşteki yükselişle bu varlıklara da ilgi göstermeye başladı. Özellikle enflasyondan korunmak ve varlıklarını çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar, bu iki değerli metali portföylerine eklemeyi tercih ediyor.

Ancak son zamanlarda altın fiyatlarında bir geri çekilme gözlemleniyor. Bu durum, altın yatırımı yapanları endişelendiriyor. Peki, yatırımcılar ne yapmalı?

thumbs-b-c-0db56ad6d4c950ff5615f4bcddfec969.jpg

İSLAM MEMİŞ: HER DÜŞÜŞ ALIM FIRSATI

Ünlü ekonomist İslam Memiş, altın ve gümüş yatırımı yapanlara uyarıda bulundu. Memiş, “Ons altın tarafında kazanç satışı gelerek rekor düşüş oldu. Önümüzdeki hafta pazartesi ve salı günleri satış yapılarak düşüş aşağı yönlü olabilir. Gram TL tarafında ise ons altındaki negatif etkiden dolayı geri çekiliyor. Gümüş tarafında da bir düşüş yaşandı. Her düşüşü bir alım fırsatı olarak değerlendireceğiz" dedi.