İktidara yakın gazeteciden TÜİK'e tepki: 'Kapıdaki şova sebep oldukları için kutluyorum'

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, sosyal medya paylaşımında "Türkiye İstatistik Kurumu'nu "Kılıçdaroğlu’na randevu vermeyerek kapıdaki şova sebep olan TÜİK’i kutluyorum" ifadesini kullanarak eleştirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Aralık 2021 18:08
İktidara yakın gazeteciden TÜİK'e tepki: 'Kapıdaki şova sebep oldukları için kutluyorum'

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda "Kılıçdaroğlu’na randevu vermeyerek kapıdaki şova sebep olan TÜİK’i kutluyorum" dedi.

Ne olmuştu?

TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı açıklama ile TÜİK'in kendisine randevu vermediğini ifade etmiş ve " Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" demişti.

Kılıçdaroğlu ve beraberinde CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel görüşme için TÜİK'e geldi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK'in kapıları randevuları olmadığı gerekçesiyle açılmadı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, kapıyı açmayan görevlilere “TÜİK ziyarete kapalı mı?” diye sordu. Kapıyı açmayan görevlilere Selin Sayek Böke de TÜİK’in internet sitesindeki bilgileri okuyarak TÜİK ziyareti önünde yasal engel olmadığını belirtti. Görevliler kapıyı açmadı.