Herkes Yeni Passat'ın Bu Özelliğini Konuşuyor: Titretiyor, Kemeri Sıkıyor, Aracı Durduruyor

Volkswagen Passat, sürücüsünü kazalardan korumak için çığır açan bir güvenlik özelliğiyle öne çıkıyor! Bu yeni sistem, sürücünün müdahale etmediği durumlarda otomatik olarak devreye girerek aracı güvenli bir şekilde durduruyor.

Yeni nesil VW Passat, sahip olduğu Travel Asist sistemi gelişmiş güvenlik özellikleriyle otomobil tutkunlarının dikkatini çekiyor.

Instagram kullanıcısı "carvisertv" paylaştığı videoda, Passat’ın yeni güvenlik sisteminin nasıl çalıştığını anlattı

Hız sabitleyici Travel Asist sürücü ellerini direksiyondan çektikten bir süre sonra hız düşürme, emniyet kemerini sıkma ve korna çalma gibi işlemleri gerçekleştirerek kazaları önlemeye yardımcı oluyor.

Carvisetv'de yer alan videoda sürücü konuyu şöyle açıklyor: "Hız sabitleyici açık, Travel Assist olarak geçiyor. Öncelikle bana direksiyonu tutmam konusunda uyarı veriyor. Ben tabii ellerimi direksiyona koymuyorum. Ellerim direksiyonda değil. Şu anda sesli uyarı başladı. Bir kere frene dokundu. Şu anda flaşörleri yaktı. Emniyet kemerini sıkıyor. Titretiyor şu anda hala fren yapıyor. Otoyolda durdurdu. Ne düşünüyorsunuz bu teknoloji hakkında sizce araç başında uyuma veya kalp krizi geçirme durumlarında etkili olur mu?"