Halkın cüzdanı küçülürken Nebati mutlu: Ekonomimiz büyüyor

Halkın cüzdanı küçülürken Nebati mutlu: Ekonomimiz büyüyor
Enflasyondaki yükselişin önlenememesiyle ilgili "Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar. Çarklar dönüyor" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medyada yaptığı paylaşımda ülke ekonomisinin sağlıklı ve dengeli şekilde ilerleyerek ihracat rekorları kırdığını ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz ay AKP’nin Kızılcahamam kampında konuşmuş, enflasyondaki yükselişinin durdurulamamasıyla ilgili “Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik. Yoksa enflasyonu düşürmek için çok sert tedbirler alabilirdik" demiş, sürdürülen ekonomik sistemle dar gelirlilerin değil üreticilerin kar ettiğini belirterek "Üretimi ve büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar. Çarklar dönüyor” demişti.

'Sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir'

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün, dünya genelinde yaşanan tüm küresel ekonomik sorunlar ve hızlı fiyat artışlarına rağmen ülke ekonomimiz sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye, her ay yeni ihracat rekorları kırmaya ve istihdamımızda somut artışlar kaydetmeye devam ediyor. Türkiye Ekonomi Modelimizi kararlılıkla uygulayarak daha güçlü bir üretim ekonomisi olma yolunda ilerlememizi sürdürüyor, büyümenin tabana ve tüm vatandaşlarımıza yayılmasına önem veriyoruz" dedi.

Kaynak:DHA