Ford'da da Üretim Durdu

Ford'da da Üretim Durdu
Ford’un Yeniköy ve Gölcük Fabrikalarında üretim yapmama kararı alındı.Fabrika, işçilere çektiği mesajda Çarşamba gününden itibaren, ikinci bir mesaja kadar süresiz olarak üretimin duracağını bildirdi.Bursa’daki otomobil...

Ford’un Yeniköy ve Gölcük Fabrikalarında üretim yapmama kararı alındı.

Fabrika, işçilere çektiği mesajda Çarşamba gününden itibaren, ikinci bir mesaja kadar süresiz olarak üretimin duracağını bildirdi.

Bursa’daki otomobil fabrikalarına başlayan eylemler Ford’da da yayıldı. İşçiler yarın (Çarşamba) sabahı fabrika önünde eylem kararı almıştı. Bu gelişmenin kamuoyuna yansımasının ardından Ford işçilere mesaj çekerek Çarşamba günü üretim yapmayacaklarını iletti. Buna göre Ford, 5 bin 500 işçisinin ikinci bir talimata kadar izne çıkardı. İşçiler de fabrika üretimi durdurma kararı aldığı için sabah saatlerinde fabrika önünde toplanarak eylem yapacak.

Odatv'den Mustafa K. Erol'un haberine göre, Ford işçilere gönderdiği mesajda ise şu ifadeleri kullandı:

"Değerli çalışanlarımız, parça ikmalinde yaşanan kesintiler nedeniyle, ikinci bir duyuruya kadar, Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında üretim çalışması yapılamayacaktır. Bu nedenle idari ofislerde görev yapmakta olan mavi yakalı çalışanlarımız da dahil olmak üzere tüm mavi yakalı çalışanlarımız, ikinci bir duyuruya kadar, 20 Mayıs 2015 çarşamba günü itibariyle izinli sayılacaklardır. Saygılarımızla, Ford Otosan"

Birleşik Metal-İş de fabrika yönetiminin kararından önce fabrikada üretimi durdurma kararı aldıklarını açıkladı.