Erdoğan: 5 zincir market piyasayı alt üst ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatla mücadele konusunda faturayı zincir marketlere kesti. Erdoğan, 5 zincir market için "Bu beş tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Eylül 2021 11:25
Erdoğan: 5 zincir market piyasayı alt üst ediyor

ABD temaslarının ardından New York’taki Türkevi’nde beraberinde götürdüğü gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine üzerine gideceğiz” dedi.

'Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor'

Erdoğan, sorunun zincir marketlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığı sorusu üzerine de “Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Bütün üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması… Bu da beş tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu beş tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.