Emekliye Büyük Darbe! Hükümet O Karardan Vazgeçti

Emekliye Büyük Darbe! Hükümet O Karardan Vazgeçti
2023 yılında yapılan açıklama ile milyonlarca Bağ-Kur'lu vatandaş için emeklilik prim gün şartının 9 binden 7 bin 200'e indirileceği belirtilmişti. Yürütülen ekonomi programı sonucunda verdiği sözden vazgeçen hükümet, Bağ-Kur için yürütülen çalışma taslağını askıya aldı.

2023 yılında yapılacak seçimlerden önce dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamada milyonlarca Bağ-Kur mensubu emekli adayı için prim düzenlemesine gidileceği belirtilmişti.

paracik4.jpgHalihazırda 9000 gün olan emeklilik sınırının Bağ-Kur için 7 bin 200'e düşürüleceğine dair söz, mevcut Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından da tekrarlanmış ve milyonlarca emekliye AKP iktidarı tarafından söz verilmişti.

BAĞ-KUR İÇİN EMEKLİLİK HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

Buna karşın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in başına getirildiği ekonomi programı kapsamında kısıtlamalar peş peşe gelmeye devam ediyor. Uygulanan parasal sıkılaşma adımlarının ardından birçok ürün ve hizmet için ek vergiye giden hükümet, milyonlarca Bağ-Kur'lu için de verdiği sözü askıya aldı.

8lgrb2vcy-2024-04-30t194216-164.pngEmeklilere yönelik atılması planlanan adımın belirsiz bir tarihe ertelendiği belirtilirken, bu duruma Bağ-Kur mensubu emekli adayları sert tepki gösterdi.