İktidardan emekli maaşları için kritik toplantı

İktidardan emekli maaşları için kritik toplantı
AKP Grup Başkanvekili Abdullah Güler'den emekli maaşları için kritik açıklama geldi. Güler, yarın bir zam toplantısı yapacaklarını söyledi. Emekliye zam toplantısı 15.30'da gerçekleştirilecek.

AKP Grup Başkanvekili Abdullah Güler'den emekli maaşları için kritik açıklama geldi. Güler, en düşük emekli maaşlarıyla ilgili zam beklentisine ilişkin konuştu.

Güler, zam için yarın bir zam toplantısı yapacaklarını söyledi. Emekliye zam toplantısı saat 15.30'da yapılacak.

ASGARİ ÜCRETE KAPI KAPATILDI

Güler, "Asgari ücretle ilgili ara zam çalışmamız yok. Böyle bir beklenti olmasın." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliyet Bakanı Mehmet Şimşek, AKP Grup Başkanvekili Abdullah Güler, AKP Genel Başkanı Mustafa Elitaş, emekli maaşlarına zam için toplanacak.

3 Temmuz'da açıklanan enflasyon rakamından sonra 6 aylık enflasyon farkı emekli ve memur maaşlarına yansıtılmış, enflasyon rakamları çok düşük açıklanınca milyonlarca emekli sıfır zam alacağı ortaya çıktı.

Bu durum milyonlarca çalışanı da etkiledi. Özel sektörde çalışan milyonlarca işçi ara zam beklentisi içindeydi. Asgari Ücrete gelecek zam tüm çalışanların maaş zamları için bir referans oluşturacaktı. Bu adımla beraber hem hükümet hem de özel sektör Temmuz ayını ara zam yapmadan geçirmiş oldu.