Ebebek halka arz ediliyor! Talep toplama tarihi ne zaman? ebebek Hisse Fiyatı Nedir?

Ebebek halka arz ediliyor! Talep toplama tarihi ne zaman? ebebek Hisse Fiyatı Nedir?
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bebek ve çocuk ürünleri perakende satış pazarında faaliyet gösteren Ebebek Mağazacılık'ın halka arzına onay verdi.

Sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemiyle yapılacak satış kapsamında şirketin sermayesi 24 milyon lira nominal tutarda artışla 160 milyon liraya yükseltilecek. Halka arzda ayrıca Topbaş ailesi mensupları, Halil Erdoğmuş, Fatma Zehra Ülker ve Kamal Anthony Hatoum'a ait olan 15 milyon lira nominal tutarda hisse satılacak.

400364-jpg.webp

Hisselerin tamamının satılması halinde halka arz büyüklüğü 1.86 milyar lira, şirketin halka açıklık oranı %25 olacak.

Sermaye artırımı ile şirkete girecek olan 1.1 milyar liranın %55'i yurtiçi ve dışı mağaza açmak ile internet satış kanalı yatırımları için kullanılacak. Taslak fon kullanım raporuna göre paranın %35'i işletme sermayesi için %10'u ise yenilenebilir enerji yatırımları için kullanılacak.

annelerin-gozdesi-borsa-istanbula-geliyor-ebebek-halka-arz-kac-lot-verir-hisse-fiyati-ne-ebebek-esit-mi-oransal-mi-katilim-endeksine-uygun-mu.webp

ebebek halka arzı ne zaman?

SPK onayının ardından ebebek'in halka ne zaman arz edileceği açıklanmadı. Firmanın 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde halka arz edilmesi öngörülüyor.

ebebek hisse fiyatı ne kadar?

ebebek'in halk arzında 1 lira nominal değerli hisse 46.5 liradan satılacak.