Borsanın Teknoloji Şirketi Dev Sözleşme Duyurdu

Borsanın Teknoloji Şirketi Dev Sözleşme Duyurdu
Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) haberlerinde Borsa İstanbul'da bu sabah önemli bir iş anlaşması duyuruldu. Borsanın güçlü teknoloji şirketi yaklaşık 112 milyon TL değerinde sözleşmeye imza attı.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE) tarafından 25 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Yeni İş İlişkisi – Bağlı Ortaklık Cetwell hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada %51 Bağlı ortaklık olan Cetwell Bilgi Teknolojileri ve Zirai Sistemler Danışmanlık Hizmetleri İthalat İharacat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, sera kurulumu ve tarımsal üretim danışmanlığı hizmeti kapsamında Fora Modern Sera Sistemleri ve Zirai Yatırım Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile sözleşme imzaladığı belirtildi. Sipariş tutarı KDV hariç 3.389.102,06 USD (yaklaşık 112 milyon TL) oldu.

MSB'den Milyon Dolarlık İhale Kazanmıştı

Forte Enerji geçtiğimiz Nisan ayında Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri Altyapısı Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi ihalesinin iki kısmını kazandı.

Açıklamada, ihale bedelinin 989 bin ABD Doları (32 milyon lira) olduğu belirtilerek, sözleşmenin imza aşamasına geçildiği kaydedildi.