Borsanın Güçlü Elektrik Şirketi Dev İhalenin Sahibi Oldu! 463 Milyon Lira Değerinde İş Üstlendi

Borsanın Güçlü Elektrik Şirketi Dev İhalenin Sahibi Oldu! 463 Milyon Lira Değerinde İş Üstlendi
Geçtiğimiz Aralık ayında halka arz olan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. 24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde üstlendiği TEİAŞ İhalesi hakkında açıklama yapıldı.

Ekos Teknoloji ve Elektirik Şirketi KAP açıklaması şöyle;

Açıklamada TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TEİAŞ) ihalesi kapsamında 4 adet 154/33.6 kV, 35/50 MVA İki Üniteli Çekicili Mobil Trafo Merkezi ve Yedek Malzemeleri Alımı işine ait sözleşme imzalandığı belirtildi. İhale bedeli 463.111.300,00 TL oldu.

ŞİRKET ARALIK AYINDAN BERİ BORSADA İŞLEM GÖRÜYOR

EKOS Teknoloji ve Elektrik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş, AA muhabirine, Balıkesir'de 46 bin metrekare üzerine kurulu üretim tesislerinin bulunduğunu, Portekiz, Cezayir, Senegal ve Bangladeş'te faaliyet gösterdiklerini anlatmıştı.

Şirket halka arzı sonrası en büyük yatırımlarından birine imza atarak açacağı fabrikayı duyurdu. Gelişme şirketin halk arzına girenleri bir hayli sevindireceğe benziyor.

MART AYINDA BALIKESİR'DE FABRİKA KURULACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

18 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Balıkesir'de açacağı yeni Fabrika Yatırımı İçin Sözleşme İmzalanması hakkında açıklama yapılmıştı.

Etiketler :