Sahibinden Satılık AVM: Borsanın Dev Şirketi Sahibi Olduğu AVM'yi Satışa Çıkardı

Sahibinden Satılık AVM: Borsanın Dev Şirketi Sahibi Olduğu AVM'yi Satışa Çıkardı
Geçtiğimiz yıl Ekim ayından beri Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, birçok kentte AVM yatırımları olan bir şirket. Şirket bugün Kamuyu Aydınlatma Platforumuna (KAP) yaptığı açıklamada sahibi olduğu AVM'yi satışa çıkaracağını açıkladı.

Borsa İstanbul'da işlem gören Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (VRGYO), önemli bir gelişmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Şirket, sahip olduğu popüler bir alışveriş merkezini (AVM) satışa çıkardığını duyurdu. Bu hamle, yatırımcılar ve sektör takipçileri tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

111.jpg

Gayrimenkul devi tarafından KAP’a yapılan açıklamada Elazığ’da faaliyet gösteren Konsept Vera AVM’nin satışı için görüşmelerin başladığı belirtilirken “Şirketimizin yatırım amaçlı gayrimenkullerinden Konsept Vera AVM’ nin satışı ile ilgili pazarlık görüşmelerine başlanılmıştır.” İfadeleri kullanıldı.

HALKA ARZ BÜYÜKLÜĞÜ 867 MİLYON TL OLMUŞTU

Yüzde 50 paylarla Emre ve Sevda Fırat'a ait olan ve 2023 yılının Ekim ayında halka arz olan Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hissesi 15,78 TL’den halka arz edilmişti. GYO halka arzının büyüklüğü 867,9 milyon TL'ye ulaşmıştı. 55.000.000 TL nominal değerli paylar, 3.878.174 adet yurt içi bireysel yatırımcıya, 99 adedi yurt içi kurumsal yatırımcıya ve 5 adedi yurt dışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 3.878.278 adet yatırımcıya dağıtıldı.