Bodrum'da Gelen Hesap Gündem Oldu: Servis Ücreti Bile 2400 TL!

Bodrum'da Gelen Hesap Gündem Oldu: Servis Ücreti Bile 2400 TL!
Bodrum Yalıkavak’ta bir restoranın 1 milyon liralık faturasının ardından yine Bodrum’da bir Beach’te gelen hesap sosyal medyada gündem oldu.

9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri de tatil beldelerindeki mekanlarda gelen hesaplardı. Gözlerimiz 1 milyon lirayı aşan çekirdek aile hesaplarını da gördü. Fahiş fiyatlara karşı işletmelerin savundukları ise maliyetler oldu.

Bodrum Yalıkavak’ta bir restoranın 1 milyon liralık faturasının ardından Datça’da bir restoranın 4 kişiye çıkardığı 11 bin 650’liralık Rakı-Balık Faturası sosyal medyada gündem olmuştu.

Temiz suyu ve ipek gibi kumsalıyla vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen şehirler Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Mekanlarda gelen hesaplar ise en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Yine Bodrum’da bir Beach’te gelen hesap sosyal medyada gündem oldu.

2400 LİRA SERVİS ÜCRETİ

MOMO BDRM adındaki Beach’te çıkarılan bir hesapta 5 kişinin giriş ücreti 3000 lira, servis ücreti 2400 TL gelen adisyon ise 21 bin 40 lira olarak belirlendi. Müşterinin sosyal medyada paylaştığı aidsyona ise sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

gq2g-ihw8aqaz3q.jpeg

2 DİLİM PEYNİR 440 LİRA

Sosyal medya kullanıcılarının paylaşımlarından bir bölümü şöyle:

“Aynı mekana biz 15 gün önce 2 kişi gittik. Ödediğimiz rakama şok olduk. Hala atmıyorum adisyonu. Gitmeyin diye arkadaşlara atıyorum. 2 Dilim peynir 440 lira, 2 kişilik yoğurtlama 550 TL, Biz 2 kişi 4 bin 600 TL ödedik ve rakı 20'likti.

Bayram nedeniyle bir Yunan adasındaydık. 5 Kişi Kalamar, Ahtapot, balık, Greek Salad ve 3-4 çeşit meze ve Uzo veya Şarab 100 Euro'yu geçmedi. Bizde her şey çığırından çıkmış. Türkiye Avrupalı turiste bile pahalı gelmeye başladı. Plajda uyuyanlara kızıyoruz. En ucuz oteller bile Bayramda pahalı oldu.