Bankada Parası Olanlar Dikkat! Süre Sona Eriyor Listede Adınız Olabilir!

Bankada Parası Olanlar Dikkat! Süre Sona Eriyor Listede Adınız Olabilir!
Bankada parası olan herkesi ilgilendiren bir açıklama geldi. Hareketsiz durumdaki banka hesapları 31 Mayıs’a kadar e-Devlet üzerinden kontrol edilmezse, bu hesaplardaki varlıklar TMSF’ye devredilecek. Bankalardan müşterilerine uyarılar geldi, bankalar gazetelere ilanlar vermeye başladı.

Bankalar tüm müşterilerini gazetelere verdikleri ilanlarla uyarıyor, hareketsiz hesaplardaki paralar 31 Mayıs'a kadar alınmazsa TMSF’ye kalıyor.

Hangi bankada toplam kaç hesabınızın olduğunu öğrenmek için e-Devlet hesabınıza girip sorgulama yapmanız gerekiyor.

Kanal D ana haberin haberine göre, e-Devlet hesabınıza girip banka sorgulama yazdığınızda hesabınızın olduğu bankalar sıralı şekilde karşınıza çıkıyor.

17974898-728xauto.webp

VEFAT EDEN YAKINLARINIZIN HESAPLARINI TAKİP EDİN”

Konuya ilişkin bilgilendirmede bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal, “Bu parayı alma şansınız var. 10 yıl ile birlikte bankalar bunu internet adreslerinde paylaşıyorlar. Birçok ciddi bedeller de bu şekilde bankada kalabilir. Düşük bedeller de kalabilir. 1 liranız bile olsa mutlaka onun peşine düşün. Özellikle vefat eden yakınları ile alakalı vatandaşlarımız mutlaka bunu takip etsinler” şeklinde açıklamada bulundu. Vatandaşlardan bazıları 7-8 hesabı olmasına rağmen bununla ilgilenmediklerini dile getirdi.

banka-para.jpg​​​​​​​