Altın Sahiplerine Kara Haber: "Altın Fiyatları Yarın Bu Seviyeye Kadar Düşecek"

Altın Sahiplerine Kara Haber: "Altın Fiyatları Yarın Bu Seviyeye Kadar Düşecek"
Altın ve para piyasalarına yönelik değerlendirmeleri ile tanınan ekonomist İslam Memiş, yarın açıklanacak ABD enflasyon verilerinin ardından altın fiyatlarında önemli bir değişiklik yaşanacağını belirtti. Memiş, ons altında 60 doların üzerinde bir düşüşün muhtemel göründüğünü söyleyerek, yatırımcılara tarih uyarısı yaptı.

Yılın ilk çeyreğine coşkulu giren altın, geçtiğimiz aylarda sessizliğini koruyarak yatırımcısına düşünme fırsatı vermişti.

Altın fiyatlarında beklenen yükselişin yaz aylarına ertelenmesinin ardından milyonlarca yatırımcıya uyarılarda bulunan ekonomist İslam Memiş, yarın açıklanacak ABD enflasyon verileriyle birlikte yeni bir fiyatlama ile karşı karşıya kalınacağına dikkat çekti.

Memiş, ons altında destek ve direnç seviyelerini açıklarken, yarın itibarıyla başlayacak düşüş dalgasının 60 dolara kadar ulaşmasını beklediğini söyledi.

gogogo1.jpgALTINDA DANANIN KUYRUĞU YARIN KOPACAK

"Ons altın şu anda 2380 dolar seviyesinde. Önemli bir direnç olan 2360'ı kırdı ve diğer direnç noktasını test etti. Bugün ve yarın 2380 doların üzerinde kapanış gerçekleştirirse artık 2460 dolar seviyelerini konuşmaya başlayabiliriz.

Kırmızı çizgimiz 2360 dolar seviyesi. ABD'deki enflasyon verisi burayı aşağı ya da yukarı yönlü kıracak. Yarın gelecek enflasyon verisinden sonra hangi yöne kıracağına dair ihtimal tamamen ortada. Her ne kadar ABD'de enflasyon rakamlarının düşeceği yönünde bir beklentimiz olsa da, kontrol merkez bankalarında ve fiyatlamalar da ters kalabilir.

altinfiyatlari3.webp"ALTIN FİYATLARI 60 DOLAR DÜŞECEK"

İçimdeki hissiyatı size söyleyebilirim. Son 2 haftada sizlere 2300 ve 2380 dolar seviyelerini telaffuz ettim. Burada ihlal edilen, açıkta kalmış alanlar var ve dolması gerekiyor ki devamında sağlıklı yükselişler devam edebilsin. Yukarıda orta vadede 2460, orta vadede 2600 ve uzun vadede 3000 dolar beklentimiz sürüyor. Ancak kısa vadede pas geçilen alanın öyle ya da böyle kırılmasını bekliyorum. İçimdeki hissayat, yarın paylaşılacak verilerin ardından 2320 dolara kadar düşüş göstereceği yönünde."