40 Yıllık Zincir Market İflas Etti! Önce İstanbul'daki Mağazaları Kapandı. Şimdi Diğer İllerdekiler Kapanıyor

40 Yıllık Zincir Market İflas Etti! Önce İstanbul'daki Mağazaları Kapandı. Şimdi Diğer İllerdekiler Kapanıyor
1986'dan beri faaliyet gösteren şirket mali sıkıntılarının üstesinden gelebilmek adına bir süre önce konkordato talebinde bulunmuştu. Konkordato talebinde bulunmasına rağmen şirkete mahkeme tarafından iflas kararı verildi.

İstanbul merkezli Kayserili Beğendik Marketleri, iflas kararıyla karşı karşıya.

Mahkeme, konkordato talebinde bulunan iki şirketin kurtarılamayacağına hükmederek Beğendik Mağaza AŞ ve Beğendik Yiyecek İçecek şirketleri için iflas kararı verdi.

Beğendik, daha önce bünyesinde bulunan Real için de iflas kararı almıştı.

begendik.png

Kayserili Beğendik, perakende sektörünün önemli oyuncularından biri olarak uzun yıllardır faaliyet gösteriyor.

Ancak şirketin mali sorunları sonunda iflasla neticelendi. Beğendik, 1980'li yıllara dayanan köklü bir geçmişe sahip ve geçmişte Real Marketleri'ni de bünyesine katmıştı. Ancak Real için de mahkeme iflas kararı vermişti.

Beğendik, mali sıkıntılarının üstesinden gelebilmek adına bir süre önce konkordato talebinde bulunmuştu. İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada, kritik karar 16 Ekim'de alındı ve Real ile Beğendik için kayyum ataması yapıldı.

Mahkeme, Beğendik Mağaza İşletmeleri Tic. AŞ ve Beğendik Yiyecek İçecek Gıda Turizm Hizmet İşletmeleri Limited şirketi için iflas kararı verdi.

Bu kararla birlikte şirketlerin tasfiyesi için dosya, icra-iflas müdürlüğüne gönderildi.

ŞİRKET 1986 YILINDA KURULMUŞTU

Beğendik, 1986 yılında Kayseri'de kurulmuş ve 1993 yılında Ankara Kocatepe'deki mağazasını açarak büyümeye başlamıştı.

İstanbul pazarına Real'i satın alarak giriş yapan Beğendik, geçmişte İstanbul'a giriş yapmış ancak 2002'de uygun koşullar olmadığından dolayı geri çekilmek zorunda kalmıştı.