Türkiye'ye Venezuela tehdidi: Yaptırımları sürdüreceğiz

Türkiye'ye Venezuela tehdidi: Yaptırımları sürdüreceğiz
ABD Dışişleri Bakanlığının Venezuela özel temsilcisi Elliott Abrams, "Türkiye'nin Maduro'ya verdiği destek Amerika'nın politikasına ters

ABD Dışişleri Bakanlığının Venezuela özel temsilcisi Elliott Abrams, "Türkiye'nin Maduro'ya verdiği destek Amerika'nın politikasına ters. Türkiye'nin bu desteği verme yöntemlerine ABD Maliye Bakanlığı yaptırımları bağlamında bakmayı sürdüreceğiz." dedi.

ABD Venezuela'dan diplomatik personelini çekmeye hazırlanırken Türkiye'nin Maduro rejimine desteği konusunda ABD Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi. ABD'nin Venezuela özel temsilcisi Elliott Abrams, "Türkiye'nin Maduro'ya verdiği destek ABD'nin politikasına ters" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Venezuela özel temsilcisi Elliott Abrams Dışişleri Bakanlığı basın brifinginin başında gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. Venezuela temsilcisine Türkiye'nin Maduro rejimine verdiği destek ve iki ülke arasındaki altın ticareti soruldu.

"TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ ABD POLİTİKASINA DESTEK OLMUYOR"

Venezuela temsilcisi Abrams "Türkiye'nin Maduro'ya verdiği destek Amerika'nın politikasına ters ve bu politika yardımcı olmuyor. Türkiye'nin bu desteği verme yöntemlerine ABD Maliye Bakanlığı yaptırımları bağlamında bakmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Amerikalı üst düzey bir yetkili geçen ay yaptığı açıklamada Türkiye ve Venezuela arasındaki ticareti incelediklerini ve Amerika'nın yaptırımlarının ihlal edildiğinin tespit edilmesi durumunda harekete geçileceği mesajını vermişti.

ABD'nin Venezuela özel temsilcisi Abrams geçen hafta Venezuela sebebiyle ikincil yaptırımların uygulanmasının bir seçenek olduğunu ancak henüz o aşamaya gelinmediğini söylemişti.

Etiketler :