Türk televizyoncudan Trump’a milyon dolarlık meydan okuma

Türk televizyoncudan Trump’a milyon dolarlık meydan okuma
ABD'de internetten yayınlanan 'Genç Türkler' adlı televizyon programının sunucusu Cenk Uygur, ABD Başkanı Donald Trump'a meydan okudu

ABD'de internetten yayınlanan 'Genç Türkler' adlı televizyon programının sunucusu Cenk Uygur, ABD Başkanı Donald Trump'a meydan okudu. Uygur, Trump'a üniversite yıllarında notlarını açıklama çağrısında bulunarak, "Eğer senin notların benden daha iyiyse ben sana 1 milyon dolar vereceğim, ama benim notlarım daha iyiyse sen bana 1 milyon dolar vereceksin" dedi.

Uzun yıllardır ABD’de yaşayan politika yorumcusu ve televizyon programcısı Uygur, Genç Türkler programının son döneminde Başkan Trump’ın eğitim hayatındaki notlarını açıklamamasını gündeme getirdi.

Sözcü'de yer alan habere göre, Trump’tan, okulda ve üniversiteye giriş sınavında aldığı notları açıklamasını isteyen Uygur, “İkimiz de Pensilvanya Üniversitesi’nde eğitim aldık. Bu nedenle notlarımızın karşılaştırılması adil olur. Eğer senin notların benden daha iyiyse ben sana 1 milyon dolar vereceğim, ama benim notlarım daha iyiyse sen bana 1 milyon dolar vereceksin” ifadesini kullandı.

Trump’ın Fordham Üniversitesi’nde iki yıl eğitim aldıktan sonra Pensilvanya Üniversitesi’ne geçiş yaptığını anımsatan Uygur, “Trump’ın lise notları içler acısı, bu notlarla asla Fordham’a girememeliydin. Eğer notlarını kamuoyuyla paylaşırsan Pensilvanya’ya da geçemeyeceğin görülür. Belki de babanın ve milyoner dostlarının yardımıyla zar zor mezun oldun” dedi.

TRUMP OBAMA’DAN İSTEMİŞTİ

Uygur Washington Post gazetesine yaptığı açıklamada, Trump’ın 2011’de dönemin ABD Başkanı Barack Obama’dan notlarını açıklamasını istediğini anımsatarak, “Trump’ın Obama’ya yaptığı bu çağrının oldukça ırkçı olduğunu düşündüm çünkü kayıtlar Obama’nın muhteşem bir öğrenci olduğunu gösteriyordu. Trump’ın Obama’nın notlarını istemesinin tek nedeni Obama’nın ırkıydı” yorumunda bulundu.

​ABD Başkanı Donald Trump, eğitim hayatında aldığı notları kamuoyuyla paylaşmaması nedeniyle uzun süredir eleştirilerin odağındaydı.

Trump’ın eski avukatı Michael Cohen geçen hafta Kongre’de verdiği ifadede, Trump’ın kendisini okul notlarının açıklanmaması için ilgili kurumlara mektup göndermekle görevlendirdiğini savunmuştu.

Etiketler :