Trump'tan Musk'a: Diz çök, yalvar desem yapardı

Trump'tan Musk'a: Diz çök, yalvar desem yapardı
Dünyanın en zengin insanlarından Tesla ve Space X'in CEO'su Elon Musk'a eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'dan cevap geldi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump ve ABD'li milyarder Elon Musk arasında başlayan polemik devam ediyor. Trump dün kendi sosyal medya platformu Truth Social'dan yaptığı paylaşımda, ABD başkanı olduğu dönemde Musk'ın Beyaz Saray'a gelip yardım istediğini söyledi. Trump, "Elon Musk kaza yapan sürücüsüz elektrikli araçları olsun, hiçbir yere gidemeyen roketleri olsun, Beyaz Saray'a gelip bunlar için benden yardım istediğinde ve ne kadar büyük bir Trump hayranı olduğunu söylediğinde, ona 'Diz çök ve yalvar' diyebilirdim ve o da bunu yapardı" dedi. Musk ise Twitter'dan bir sosyal medya kullanıcısının Trump'ın açıklamasına yer vererek "En uçarı iki sosyal medya hesabı çarpışırsa ne olur?" sorusuna bir Simpsons karakterinin bulunduğu gif ile yanıt verdi, "Lmaooo" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Taraflar arasındaki polemik, Trump'ın haftasonu Alaska'daki miting konuşmasında Musk'ın 2016 seçimleri için kendisine oy verdiğini iddia etmesiyle başlamış, Musk ise oy vermediğini söylemişti. Musk, "Trump için şapkasını asıp gün batımına doğru yelken açmanın vakti geldi" demişti.